Kryptońskie fundusze hedgingowe i przepisy górnicze: Złe kryptońskie wiadomości tygodnia

Sprawdźcie podcast Bad Crypto w tym tygodniu.

To był trudny tydzień dla Bitcoina w tym tygodniu. Cena spadła o 5 procent w ciągu ostatnich siedmiu dni, by spaść poniżej $10,400. Może odbijać się, ale jeśli nadal będzie spadać, może spaść poniżej 10.000 dolarów i niebezpiecznie zbliżyć się do luki CME.

Jednym ze znaków, że cena może dalej spadać, jest spadek liczby adresów Bitcoinów trzymających jednego Bitcoina. Osiągnęły one czteromiesięczny spadek. Ale Tyler Winklevoss nadal uważa, że Bitcoin jest lepszy niż złoto, a Microstrategy CEO Michael Saylor przeniósł się z niedźwiedzia na byka. Jego firma kupiła ostatnio prawie 16.800 Bitcoinów w ciągu 74 godzin, wydając około 175 milionów dolarów. Paypal też jest niedźwiedziutki. Firma płatnicza pracuje nad tym, aby umożliwić kupcom akceptowanie kryptokur walut.

W Brazylii, zarządzający funduszem Hashdex zawarł umowę z Nasdaq na uruchomienie pierwszego na świecie funduszu handlującego aktywami kryptograficznymi. Fundusz będzie handlował na giełdzie na Bermudach. Podczas gdy Hashdex pogłębia handel kryptograficzny, firma JBS, zajmująca się przetwórstwem mięsa, wykorzystuje łańcuch blokowy do monitorowania swojego łańcucha dostaw i zapewnienia, że żaden z jej dostawców nie prowadzi hodowli bydła na nielegalnie wylesianych terenach.

Australia widzi również możliwość zabezpieczenia dostaw żywności za pomocą łańcucha blokowego. Wspierana przez rząd platforma łańcucha dostaw dla rolnictwa, Entrust, wykorzysta Hedera Hashgraph do zapewnienia, że wino z regionu Clare Valley nie jest podrabiane.

W Rosji rząd powiedział, że nada priorytet rozwojowi technologii łańcuchów blokowych, podczas gdy w Wenezueli rząd Maduro wydał dekret w sprawie regulacji wydobycia kryptoflory. Górnicy w tym kraju potrzebują teraz licencji.

Jeśli chcesz kupić kraj, lub przynajmniej jego część, nowe partnerstwo pomiędzy Upland i Tilia, twórcami Second Life, pozwala graczom sprzedawać swoje wirtualne nieruchomości i zamieniać cyfrowe pieniądze w fiat. Alternatywnie, możesz się powiesić w Bakersfield. Fan Bitcoin Cash zostawia po mieście naklejki z kodami QR, dzięki którym można pobierać prezenty o wartości do 500 dolarów w kryptokurcie. Bitcoin Man z Bakersfield“ stara się zachęcać do korzystania z krypto walut.

Bitcoin Man oddał już 1100 dolarów i planuje oddać kolejne 2000 dolarów, ale zrzut 28 000 żetonów MEME pomógł w podniesieniu ceny żetonu do 175 dolarów. Rozdawane były partie składające się z 250 żetonów każda.

Craig Wright mógł zrobić z tym trochę szczęścia w tym tygodniu. Rzecznik Satoshi przegrał apelację o wydanie wyroku w trybie przyspieszonym i w styczniu przejdzie do procesu w sprawie Bitcoin za miliard dolarów. I w końcu, Brock Pierce ma nadzieję, że będzie lepiej. Była gwiazda dziecięca Mighty Ducks i miliarder Bitcoin udało mu się dostać do 15 stanów w czasie jego prezydentury. Uważa, że krypto waluta jest lekarstwem na problemy XXI wieku w Ameryce.